İçerik Pazarlaması Hizmeti

İçerik pazarlaması hizmetimiz ile hedef kitle müşterilerinize ulaşarak pazarlama stratejileri geliştiriyor ve satışlarınızı arttırıyoruz.

İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik pazarlaması Nedir? Bir kullanıcı kitlesi hedef alınarak belirli kriterlere sahip değer katan stratejik içeriklerin oluşturulması ve oluşturulan içeriklerle hedef kitleye uygulanan stratejik pazarlama tekniğidir.

İçerik pazarlaması ne sattığınızla değil, neyi temsil ettiğiniz ile alakalıdır. Doğru uygulanırsa müşterileriniz ile firmanız arasında güçlü bir bağ yaratır. Ayrıca içerik stratejisi sayesinde, markanıza güven ve saygınlık kazandırır.

İçerik Pazarlamasının Faydaları?

  • Marka itibarınızı geliştirir.
  • Satışlarınızı ve müşterilerinizi arttırır.
  • Sosyal Medya Hesaplarınızın büyümesini sağlar.
  • Yeni satış kaynakları yaratır.
  • E-mail Pazarlaması için veritabanınızı genişletir.
  • Müşterilerinizi düzenli müşterilere dönüştürür.
  • Belli bir alanda hedef kitle oluşturmanızı sağlar.
  • Reklam bütçelerinizi düşürerek tasarruf yapmanızı sağlar.
icerikpzrlma1

İçerik Pazarlaması mı? Reklam mı?

Reklam önemli bir pazarlama aracıdır fakat bütçenizle doğru orantılı olarak ilerler. Zamanla içerik pazarlaması da yaparak reklam bütçelerinizi kademeli olarak düşürebilir ve daha etkin ve düşük maliyetlerle bir pazarlama stratejisi oluşturabilirsiniz.

Reklam – İçerik Pazarlaması Örnek Kıyaslama

İşletmenizin ihtiyaç duyduğu müşterileri kazanabilmek için Google ya da Sosyal medya üzerinden reklam verdiğinizi varsayalım. İlgili anahtar kelimenizde her bir tıklamaya 1 TL teklif verirsek, 1 Ay boyunca sitemize 10.000 adet ziyaretçi çekmek için toplamda 10.000 TL reklam gideri yapmış oluruz. Gelen ziyaretçilerin %2 oranında müşteriye dönüştüğünü düşünürsek 10.000 TL karşılığında 200 Yeni müşteri elde ediyoruz. Peki ya sonraki ay? Aynı masrafı tekrar yapmanız gerekecek ve bu böyle devam edecektir. Reklam bütçemizi kestiğimizde ise müşteriler gelmeyi bırakacaktır.

Şimdi bu durumun tersini içerik pazarlaması yöntemi uygulayarak ele alalım.

İlk ay içerisinde sitemizde oluşturduğumuz konumuzla alakalı 5 içerik oluşturduğumuzu ve ilk ay bu 5 içerik ile aylık 500 ziyaretçi çektiğimizi düşünelim.Ziyaretçiden müşteriye dönüşüm oranımızı gene %2 olarak ele alırsak, içeriğimizi okuyan 500 kişiden 10’u müşterimiz olacaktır. (İçerik sayısı ve ziyaretçi sayısı örnek olarak verilmiştir. Anahtar kelimenize göre değişmektedir.Anahtar kelimenizin aranma hacmine ve yapılacak çalışmalara göre 1 içerik ile aylık 50.000 ziyaretçide kazanılabilir. )

Üstelik Düzenli içerik girişi yapıldığında ve zamanla içeriklerimiz arttıkça ziyaretçi sayımızda doğru orantılı olarak artacaktır. Böylece tek bir yatırımla sürekli ödeme yapmadan müşterileriniz gelmeye devam edecektir.Eski müşterilerinizle de bağınız reklam üzerinden elde ettiğiniz müşterilere göre çok daha kuvvetli olacaktır.Kaliteli hizmet sunduğunuz sürece eski müşterilerinizin sizi tekrar tercih etme oranı çok daha yüksek olmaktadır.

Biz Neler Sunuyoruz?

Öncelikli olarak sektörel araştırmanızı yapıyor, içerik pazarlaması stratejilerinizi belirliyor ve SEO uyumlu semantik içeriklerinizi oluşturuyoruz. Mevcut web sitenizin  SEO Optimizasyonunu yapıyor, hizmet süresince düzenli içerik girişleri yapıyoruz. Bir web siteniz yoksa dilerseniz Web Site Tasarım hizmetini sağlayarak web sitenizi oluşturuyoruz.

Detaylı bilgi almak için iletişim sayfasından bize ulaşabilir yada aşağıdaki formu doldurarak teklif alabilirsiniz.